Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri Yönetmelik Katılım Koşulları Kategoriler Seçici Kurul Başvuran ve Kazanan Projeler
Altın Pusula Arşivi
  Fotoğraflar
  Videolar
Basın Odası
  Bültenler
  Görseller
  Basında Altın Pusula
Destek Veren Kuruluşlar
İletişim
Hesap Numaramız
 

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği
Akbank Nişantaşı Şb. Kodu : 75
Hesap No: 32930
IBAN: TR07 0004 6000 7588 8000 0329 30

E-Bülten Üyelik
 
13. Altın Pusula değerlendirme süreci devam ediyor!

11 Mart 2014
13. Altın Pusula değerlendirme süreci devam ediyor!
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği-TÜHİD'in düzenlediği 13. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri Yarışması'nda değerlendirme süreci devam ediyor. Törene ilişkin bilgiler web sitesi, eposta ve sosyal medya üzerinden duyurulacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Türkiye Halkla İlşkiler Derneği - TÜHİD
... Devamı için tıklayınız

Haber Arşivi
13. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri Genç İletişimciler Kategorisi

08 Ekim 2013
13. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri Genç İletişimciler Kategorisi
13. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri Genç İletişimciler Kategorisi yarışma konusu 'İnsan Hakları ve İletişim' olarak belirlendi. Genç iletişimciler kategorisine, iletişim fakültesi öğrencileri konulu projeleriyle, bireysel veya ekip olarak katılabilecekler. Yönetmeliğe ... Devamı için tıklayınız

Video Arşivi
İletişim Duayenleri, İş dünyası, Akademisyenler ve Medya'dan Altın Pusula;

— Ben yarışmayı, mesleğin eğitim kısmından başlayıp aslında bütünüyle bir şirketin harekete geçmesi gibi görüyoru. İletişim bir cins beraberlik hissini veriyor. Bu sebeple Altın Pusula çok önemli.
(Betûl Mardin - TÜHİD ve IPRA Geçmiş Dönem Başkanı)

— Ödüller tabi her meslekte çok teşvik edici bir şey. Dolayısıyla hem gençlerin kendilerini biraz daha iyi şeylere yaklaştırmak için çok çalışmalarını, daha çok gayret göstermelerini sağlıyor hem de mesleğe katkılarda bulunuyor. Çünkü başlangıçta bir ödüldü şimdi siz bunu bölümlere de ayırdınız. Dolayısıyla herkes farklı bölümlerde daha başarılı olup öne çıkmak için yaratıcılıklarının son aşamalarına kadar kendilerini zorluyor. Onun için de çok iyi şeyler çıkıyor.
(Alaeddin Asna - TÜHİD Kurucusu ve İlk Başkanı, A&B İletişim Kurucusu)

— Fark edilecek güzel örnekler ortaya çıkarması anlamında çok faydalı bir çalışma. Onun için yöneticilerin çalışanlarına şunu aşılamaları gerekir; biten projeyi yarışmaya sokmak değil, projeyi daha tasarlama aşamasında yarışmaya girebilecek düşüncesi ile hazırlamaya başlamak. Çünkü bu şekilde ilerlemek projeye ilk aşamadan itibaren katkı sağlar, projenin daha özgür olmasını sağlar.
(Ceyda Aydede - IPRA Geçmiş Dönem Başkanı, global Tanıtım Başkanı)

— Altın Pusula, birbirinden kıymetli projelerin yarıştığı daha doğrusu fikirlerin yarıştığı çok değerli bir platform.
(Zuhal Tucker Şeker - Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü)

— Devlet gittikçe yaşlanan nüfusla ağır masraflar altında. Sadece Türkiye için değil, bütün dünya için konuşuyorum, bütün gelişmiş ekonomiler için geçerli bu. Dolayısıyla toplumsal refah, toplumsal barış, toplumsal mutabakat için kurumlara ve özel sektöre düşen rol gittikçe artacak. Altın Pusula’nın bu yönde kurumları eğittiğini düşünüyorum.
(Sibel Asna - A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı)

— Altın Pusula 34-40 kurumla başlayan bir yarışma, bugün 100-200’lere yaklaştı. Bu gelişimden çok mutluyum. İki önemli nokta var, çalışanlar için tek yarışma bu. Halkla İlişkiler sektöründe yüzlerce kişi var ve onlar için çok mutluluk verici; işlerini ortaya koydukları, müşterilerinden ve tabii patronlarından takdir aldıkları Türkiye’de tek yarışma formatı.
(Meral Saçkan - MPR Pazarlama Halkla İlişkiler Yönetim Kurulu Başkanı)

— Halkla ilişkilerde ölçümleme Altın Pusula ile yapılıyor. Bunun bilim haline gelmesi Altın Pusula ile gerçekleşiyor, çünkü ölçülemeyen şey bilim haline gelmiyor. Altın pusula gibi yapılan işlerin ölçülerek, metrik sonuçlara bakılarak değerlendirildiği bir ödül sisteminin çok yayarlı olduğunu düşünüyorum.
(Ali Saydam - Bersay İletişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı)

— Sektörel anlamda, bu yarışma projesinin, ilk ve tek olmasına rağmen çıtayı çok yukarı koyduğunu ve şeffaf olduğunu düşünüyorum. Çünkü her şey baştan sona online.
(Canan Noyan - Image Halkla İlişkiler CEO)

— Bu yarışmanın sektör açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü hem çalışanların motivasyonunu arttırıyor hem de hakikaten müşteri memnuniyetinin en önemli unsurlarından birini oluşturuyor.
(Necla Zarakol - Zarakol İletişim Yönetim Kurulu Başkanı)

— Altın Pusula grafiği hem katılımcı sayısı olarak hem içerik olarak artıyor. Bunun aslında değerini anlayan tüm reklam verenler ve iletişim departmanları. Buralarda giderek daha fazla etki alanları yarattıklarını düşünüyorum
Ekibim, müşterilerimiz, hepimiz bu ödüllere hem katılmak hem de orada bir sıralamada yer almak için yarışıyoruz. Burada rekabetçilik psikolojisi de var.
(Aytül Özkan - Reklamcılar Derneği Başkanı)

— Başarılı işlerin değerlendirilmesi ve ödüllendirilmesi o sektörün gelişmesine katkıda bulunur.
Dolayısıyla Altın Pusula’nın daha da gelişerek, daha da büyüyerek, daha da benimsenerek devam etmesinin anlamlı olduğunu düşünüyorum.
(Günseli Özen Ocakoğlu - Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni)

— Altın Pusula öncelikle alanında tek yarışma olması nedeniyle çok iyi düşünülmüş, tasarlanmış bir yarışma. Bugüne kadar bu fikri geliştiren, bu yarışmayı tercih eden herkesi gerçekten kutluyorum. Altın Pusula ve genelde bütün sektörel yarışmaların faydasına inan bir insanım.
(Pelin Özkan - MediaCat Genel Yayın Yönetmeni)

— Altın Pusula, çok büyük motivasyon kaynağı
öğrenciler hızla, büyük bir hevesle TÜHİD’e proje hazırlamak istiyorlar. Bu bir prestij onlar için ve sektöre çok büyük katkısı var.
(Prof. Dr. Melda Cinman Şimşek - Marmara Üniversitesi)

— Altın Pusula'nın bizim için ifade ettiği çok önemli konuları var. Gençler ilk defa belkide bir Halkla İlişkiler projesi içerisinde kendilerini gösterme ve başkalarıyla karşılaştırma olanağı buluyorlar. Bunun, mesleğe daha fazla duygusal bağlanmalarına yol açan sonuç yarattığını düşünüyorum.
(Prof. Dr. Haluk Gürgen - Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı)

—Altın Pusula, iş dünyasının yaptığı pazarlama iletişimi, kurumsal iletişim, sosyal sorumluluk alanında alanındakş projelerle hayli rekabetçi ortamda yarıştığı bir platform.
(Bârika Göncü - BG İletişim Yönetim Kurulu Başkanı)

— On senedir aynı istikrarda ve sürekli bir gelişim içinde ödül törenini geliştirmek ve devam ettirebilmek bir başarı. Ayrıca Altın Pusula halkla ilişkiler sektörünün tek ödülü olması daha da prestijli olmasını çok yönden sağlıyor...
(Gonca Karakaş - Effect Halkla İlişkiler Yönetim Kurulu Başkanı)

— Altın Pusula iletişimcilerin ve halkla ilişkilerle ilgili birimlerin yaptıkları projeleri en güzel şekilde sunarak, bunu biz iletişimcilerle paylaşması ve bunu değerlendirerek, bir ölçümleme sistemiyle noktalanması için bir platform.
(İsmail Bayazıt - Türk Telekom Pazarlama İletişimi Bölüm Başkanı)

— Genç jenerasyonun gelişiyle birlikte Derneğin kurumsallığı da ön plana çıkmaya başladı. Bu yarışma aynı zamanda şirketlerin faaliyetlerini de vitrin ediyor ve bu vitrin içerisinde insanlar birbiriyle kaynaşmış oluyor.
(Ergüder Tırnova - Medialand Halkla İlişkiler)

— Altın Pusula'nın iki iyi tarafı var. Bir ödül vermek, ikincisi seçici kurulun çok önemli kişilerden oluşması. Çünkü bu tür işlerde jüriyi toparlamak bile çok önemli...
(Feyzan Top- Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi)

— Altın Pusula’nın yıllar içinde kendini kanıtlamış olması ve gün geçtikçe, yani her yıl artan proje sayısıyla, artan kategorilerle karşımıza geliyor olması çok sevindirici.
(Murat Ermert - Yapı Kredi Bankası Kurulsam İletişim Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı)

— Ödül alınmasa bile ben yarışmaya katılmanın gerekliliğine inanıyorum. Çünkü profesyoneller o yarışmaya hazırlanırken hakikaten hem yaptıkları işleri tekrardan gözden geçiriyor, değerlendiriyor, bir daha ki sefere farklı neler katabilirimi düşünme içine giriyorlar.
(Feride Edige - Pro İleitşim Ajans Başkanı)
   Copyright 2009-2012 Türkiye Halkla İlişkiler Derneği