17. Altın Pusula Heyecanı Başlıyor

30 Aralık 2017 , Cumartesi

17. Altın Pusula Heyecanı Başlıyor

17. Altın Pusula Heyecanı Başlıyor
 

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği – TÜHİD tarafından bu sene 17.’si gerçekleştirilecek “Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri”ne başvurular başlıyor. Yarışmaya projeleriyle katılmak isteyen kuruluşlar, www.altinpusula.org sitesinden başvurularını yapabilecek.

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş, yeni yıla Altın Pusula heyecanı ile başlanacağını söyledi. Karakaş, bu yıl 17.’si gerçekleştirilecek Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne ilişkin şöyle konuştu: “Bu yıl Altın Pusula’nın 17.’sini gerçekleştirmenin yanı sıra TÜHİD’in 45. yılını kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. TÜHİD, 45 yıldır iletişim sektörü için çalışan en eski ve hatta birçok iş dünyası örgütünden de önce kurulmuş bir meslek örgütüdür. Altın Pusula, TÜHİD tarafından sektöre kazandırılan, sürdürülebilirliğini kanıtlamış, etik değerlere önem veren başarılı bir yarışma olarak her sene kendini geliştirmeye devam ediyor. Bütün kurumları iletişim projeleriyle 17. Altın Pusula heyecanını birlikte yaşamaya davet ediyoruz.”

17. Altın Pusula'da büyük ödül, jüri özel ödülü ve kategori ödüllerinin yanı sıra ‘Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü’ ve ‘Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü’ bu yıl üçüncü kez sahiplerini bulacak. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP işbirliğiyle verilen ‘UNDP Özel Ödülü’ de bu yıl 7. defa “sürdürülebilir kalkınmayı” içeren projelerden birine takdim edilecek. Ayrıca, geçtiğimiz yıl itibariyle TÜHİD – KAGİDER işbirliğiyle verilen ‘TÜHİD - KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü’ bu yıl ikinci kez takdim edilecek.

Genç iletişimciler kategorisine, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü'nde okuyan lisans, yüksek lisans ve meslek yüksekokul öğrencileri "#AyrımcılığaHayır Toplumsal Bütünleşmeyi Destekleyen İletişim Projeleri ile bireysel veya ekip olarak katılıyor.

17. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri bu yıl 19 kategoride değerlendirilecek. Başlıklar şöyle olacak;

Kurumsal İletişim, Gündem Yönetimi, Kurum İçi İletişim, Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama Projeleri, Kriz İletişimi, Etkinlik Yönetimi, Kurumsal Sorumluluk, Dijital İletişimi(Kurumsal Sorumluluk, Kriz İletişimi, Kurumsal Web Siteler, Entegre İletişim Kampanyası, Topluluk İletişimi, Mikro Site, Sosyal Medya İletişimi, Intranet, Diğer), Kurumsal Raporlar, Kurumsal Yayınlar, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kuruluşları, Sponsorluk İletişimi, Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri, Medya İlişkileri, Uluslararası Proje/Kampanya, Türkiye Markası Kategorisi, Kategori Dışı Projeler, Genç İletişimciler.

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

altın pusula ödül türkiye halkla ilişkiler