17. Altın Pusula Seçici Kurul değerlendirmeleri tamamlandı

18 Nisan 2018 , Çarşamba

17. Altın Pusula Seçici Kurul değerlendirmeleri tamamlandı

17. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri
10 Mayıs 2018 Perşembe Akşamı Zorlu PSM Sky Lounge'da

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen ve bu sene on yedincisi gerçekleştirilecek 17. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Yarışması'nın Seçici Kurul Üyeleri değerlendirmelerini tamamladı. Altın Pusula'ya başvuran 201 proje, 16 ana 14 alt kategoride değerlendirildi.

Projeleri değerlendiren Altın Pusula Seçici Kurul Üyeleri iş dünyası, akademisyen, STK, medya, iletişim, kamu ve internet camiasının temsilcileri olarak şu isimlerden oluştu;

17. Altın Pusula Seçici Kurul Başkanı TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı ve Effect Burson Marsteller CEO'su Gonca Karakaş ve üyeler; Kramp Kurucu Ortak Ahmet Akın, İletişim Araştırmaları Derneği (İLAD) Başkanı ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi Dekanı V. Prof. Dr. Aysel Aziz, Bernaylafem Ajans Başkanı ve TÜHİD Yönetim Kurulu Üyesi Berna Sağlam Naipoğlu, İBB- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yrd. Çağatay Kalkancı, İDA – İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Başkanı ve Goodworks İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Gümrah, UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye İletişim Koordinatörü Faik Uyanık, Stratejik Marka Yönetim Danışmanı ve Dünya Gazetesi Yazarı Asst. Prof. Dr. Fatoş Karahasan, TÜHİD Yönetim Kurulu Üyesi ve Geçmiş Dönem Başkanı ve Toksü ve Chase Ajans Başkanı Fügen Toksü, Hurriyet.com.tr Köşe Yazarı Gila Benmayor, TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkanı ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, UNDP-Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Özel Sektör Yöneticisi Hansın Doğan, T.C. Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığı İnternet Yayın Müdürü V. İbrahim Sığın, Hürriyet Dijital Bölüm Başkanı Meltem Moral, Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü Neşet Dereli, MediaCat Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Eş Başkanı Pelin Özkan, Yeniyüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serra Görpe, HAVAS Yaratıcı Group Türkiye CEO'du Serhat Akkılıç, KİD – Kurumsal İletişimciler Derneği Başkanı ve Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık, TOBB Türkiye Medya ve İletişim Meclisi Başkan Yardımcısı ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Vahap Munyar, Pladis Global İletişim Başkanı Zuhal Şeker.

Altın Pusula Genç İletişimciler kategorisi Seçici Kurul Üyeleri ise şöyle;TÜSİAD Kurumsal İletişim Sorumlusu Başak Solmaz Karaüç, Vodafone Kurumsal İletişim Müdürü Gülşen Cebeci, ZENNA Kurumsal Marka Yönetim Araştırmaları ve Danışmanlığı Kurucusu Nuran Aksu.

Altın Pusula Seçici Kurul Üyeleri tarafından belirlenen ödül alacak projeler 10 Mayıs Perşembe akşamı Zorlu PSM Sky Lounge'da altın pusulalarına kavuşacak.

17. Altın Pusula'da büyük ödül, jüri özel ödülü ve kategori ödüllerinin yanı sıra ‘Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü’ ve ‘Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü’ bu yıl üçüncü kez sahiplerini bulacak. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP işbirliğiyle verilen ‘UNDP Özel Ödülü’ de bu yıl 7. defa “sürdürülebilir kalkınmayı” içeren projelerden birine takdim edilecek. Ayrıca, geçtiğimiz yıl itibariyle TÜHİD – KAGİDER işbirliğiyle verilen ‘TÜHİD - KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü’ bu yıl ikinci kez takdim edilecek.

altın pusula tühid türkiye