21. Altın Pusula Başvuruları Devam Ediyor

17 Mayıs 2023 , Çarşamba

21. Altın Pusula Başvuruları Devam Ediyor

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu sene 21.’si gerçekleştirilecek “Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri”ne başvurular yoğun ilgi sebebiyle uzatıldı.

Yarışmaya projeleriyle katılmak isteyen kuruluşlar www.altinpusula.org sitesinden başvuru sonrası proje dosyalarını 14 Temmuz 2023 - Cuma gününe kadar online olarak  sisteme yükleyebilecek.

21. Altın Pusula'da büyük ödül, jüri özel ödülü ve kategori ödüllerinin yanı sıra ‘Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü’ ve ‘Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü’ adı altındaki özel ödüller, bu yıl yedinci kez sahiplerini bulacak. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP iş birliğiyle verilen ‘UNDP Özel Ödülü’ de bu yıl on birinci defa “sürdürülebilir kalkınmayı” içeren projelerden birine takdim edilecek. TÜHİD – KAGİDER işbirliğiyle verilen ‘TÜHİD - KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü’ de bu yıl altıncı kez takdim edilecek. Ayrıca Business For Goals iş birliğiyle verilen ‘B4G Özel Ödülü’ de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu iş modeline örnek projeye bu yıl üçüncü, TÜHİD – SEDEFED-Sektörel Dernekler Federasyonu iş birliği ile verilecek ‘SEDEFED Özel Ödülü’ de ikinci kez takdim edilecek.

Genç iletişimciler kategorisine, İletişim Fakültesi'nde okuyan lisans, yüksek lisans öğrencileri ve meslek yüksekokul öğrencileri Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Amaçlar ilkelerini içeren 17 kriterden bir veya birkaçını baz alarak “Sürdürülebilirlik Temalı Projeler” ile bireysel veya ekip olarak katılacak. Sadece Genç İletişimciler Projeleri özelinde proje yükleme tarihi 14 Temmuz Cuma gününe kadar devam edecek.

21. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nin değerlendirileceği 25 kategorinin başlıkları şöyle:

Kurumsal İletişim, Gündem Yönetimi, Kurum İçi İletişim, Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama Projeleri, Kriz İletişimi, Etkinlik Yönetimi, Kurumsal Sorumluluk, Dijital İletişimi, En İyi Uygulama Örnekleri, Süreklilik/ Sürdürülebilirlik, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kuruluşları, Sponsorluk İletişimi, Finansal Hizmetler ve Yatırımcı İlişkileri, Kurumsal Raporlar, Kurumsal Yayınlar, Medya İlişkileri, Uluslararası Proje/Kampanya, Türkiye Markası Ödülü, Pandemi Döneminde Yapılan İletişim Projeleri, Kategori Dışı Projeler, Dijital Oyun, Metaverse, Festivaller ve Genç İletişimciler.

21. ALTIN PUSULA YÖNETMELİĞİ

21. ALTIN PUSULA KURUM BAŞVURU FORMU

GENÇ İLETİŞİMCİLER YÖNETMELİĞİ

GENÇ İLETİŞİMCİLER BAŞVURU FORMU

altın pusula tühid

Dökümanlar:

SEDEFED ÖZEL ÖDÜLÜ