21. ALTIN PUSULA ÖDÜLLERİ 18 EKİM’DE SAHİPLERİNİ BULACAK

18 Eylül 2023 , Pazartesi

21. ALTIN PUSULA ÖDÜLLERİ 18 EKİM’DE SAHİPLERİNİ BULACAK

21. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri 18 Ekim 2023 Çarşamba akşamı Zorlu PSM’de gerçekleşecek törenle sahiplerini buluyor.

İletişim sektöründe 51. yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu sene 21.’si gerçekleştirilecek “Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri” töreni 18 Ekim 2023 Çarşamba akşamı Zorlu PSM – Sky Lounge’da gerçekleşecek.

23 ana ve 22 alt kategoride 500’e yakın projenin başvuruda bulunduğu ve Türkiye’deki özel, kamu, sivil toplum kuruluşlarının, çok uluslu şirketlerin, halkla ilişkiler ve iletişim ajanslarının, üniversitelerin yoğun katılımıyla gerçekleşecek 21. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Töreni’nde, halkla ilişkiler profesyonellerinin yanı sıra iş ve siyaset dünyasının önemli simaları, seçici kurul üyeleri, medya mensupları, akademisyenler ve genç iletişimciler bir araya gelecek.

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Özgüden Özen Altın Pusula ile ilgili şöyle konuştu; “Altın Pusula Ödülleri Töreni’nin, bu yıl 21.’sini gerçekleştiriyoruz. Ödüller, halkla ilişkiler ve iletişim dünyasında önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. Bu sene Altın Pusula’ya 500’e yakın proje ile rekor bir başvuru oldu. Kurumsal Sorumluluk, Süreklilik/Sürdürülebilirlik ve Etkinlik Yönetimi Kategorileri en çok başvuru alan kategoriler oldu. Zorlu PSM-Sky Lounge’da 18 Ekim Çarşamba akşamı gerçekleşecek töreni heyecanla bekliyoruz.”

21. Altın Pusula'da büyük ödül, jüri özel ödülü ve kategori ödüllerinin yanı sıra ‘Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü’ ve ‘Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü’ adı altındaki özel ödüller, bu yıl yedinci kez sahiplerini bulacak. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP iş birliğiyle verilen ‘UNDP Özel Ödülü’ de bu yıl on birinci defa “sürdürülebilir kalkınmayı” içeren projelerden birine takdim edilecek. TÜHİD – KAGİDER iş birliğiyle verilen ‘TÜHİD - KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü’ de bu yıl altıncı kez takdim edilecek. Ayrıca Business For Goals iş birliğiyle verilen ‘B4G Özel Ödülü’ de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu iş modeline örnek projeye bu yıl üçüncü, TÜHİD – SEDEFED-Sektörel Dernekler Federasyonu iş birliği ile verilecek ‘SEDEFED Özel Ödülü’ de ikinci kez takdim edilecek.

İletişim Fakültesi'nde okuyan lisans, yüksek lisans öğrencileri ve meslek yüksekokul öğrencilerinin başvurduğu Genç iletişimciler Ödülü ise, Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Amaçlar ilkelerini içeren 17 kriterden bir veya birkaçını baz alarak hazırlanmış “Sürdürülebilirlik Temalı Projeler”’e takdim edilecek.

TÖRENE KATILIM BEDELİ VE BİLGİ İÇİN:

Çiğdem Antlı - TÜHİD Koordinatörü / 02122580207 - cigdem.antli@tuhid.org

altın pusula tören tühid