Altın Pusula’lar sahipleriyle buluştu

27 Haziran 2012 , Çarşamba

Altın Pusula’lar sahipleriyle buluştu

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu sene on birincisi düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ni kazanan proje ve kuruluşlara Altın Pusula’ları dün akşam teslim edildi.

Altın Pusula’da bu sene ilk kez UNDP Özel Ödülü de programa dâhil edildi ve sürdürülebilirlik kriterleri doğrultusunda iki proje ödüllendirildi. UNDP Özel Ödülü’nü “Koç Holding Ülkem İçin” ve “Turkcell Global Bilgi Erzurum” projeleri kazandı

Altın Pusula’da Büyük Ödül’ün sahibi ise “Hayata Artı Gençlik Programı” projesiyle Coca-Cola Türkiye oldu

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu sene on birincisi gerçekleştirilen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ni kazanan proje ve kuruluşlar, 26 Haziran Salı akşamı, Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı – İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Ödül töreni, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı - UNDP Mukim Temsilcisi ve Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Shahid Najam başta olmak üzere, milletvekilleri, vali ve belediye başkanları, jüri üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, halkla ilişkiler profesyonelleri, medya mensupları, akademisyenler ve genç iletişimcilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Toksü: “TÜHİD’in 40.yılında Altın Pusula’yı UNDP Ödülüyle uluslararası alana taşıdık

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Fügen Toksü, Altın Pusula’ya bu yıl da rekor katılımın gerçekleşmesinin gururunu yaşadıklarını belirtti. Toksü, UNDP Özel Ödülü ile Altın Pusula’nın uluslararası boyuta taşındığını ve sürdürülebilirlik kavramı çerçevesinde topluma ekonomik ve sosyal katkı sağlayan projeleri de ödüllendirmeye başladıklarını ifade etti. Toksü, iş dünyasına ve yöneticilere iletişim projelerine katkıları nedeniyle teşekkürlerini de sunarak halkla ilişkiler yöneticilerinin kuruluşların gelecek tasarımında, yöneticilerin yol arkadaşları olduğunu vurguladı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı - UNDP Mukim Temsilcisi ve Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Shahid Najam, TÜHİD ile işbirliği içinde UNDP Özel Ödülü vermeyi tercih ettiklerini vurguladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “İş dünyası gerek ana faaliyetlerinin bir etkisi olarak, gerekse sosyal sorumluluk uygulamalarına sağladıkları destekle, sürdürülebilir kalkınmaya önemli katkılarda bulunabilmektedir. Bizler de, özel sektör kuruluşlarının çevre, toplum ve ekonomi için hissettikleri sorumluluklara karşılık; aldıkları stratejik önlemler, geliştirdikleri teknolojiler ile yürüttükleri uygulamaların değerlendirilmesi, takdir bulması ve nicelerinin teşvik edilmesi için Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri kapsamında TÜHİD ile işbirliği içinde UNDP Özel Ödülü vermek istedik. Bağımsız bir Seçici Kurul'un değerlendirmesiyle belirlenen ve sürdürülebilir kalkınmaya en çok katkısı bulunduğu düşünülen projelerin mimarlarını ilk ödülümüze layık bulundukları için tebrik ediyorum.”

11. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ne 16 kategori ve 12 alt kategoride toplam 193 proje başvuruda bulundu, 31 proje ödüllendirildi. Ayrıca bu sene ilk defa UNDP Özel Ödülü de programa dahil edildi ve UNDP sürdürülebilirlik kriterleri doğrultusunda iki proje ödüllendirildi.

11.Altın Pusula Ödülünü kazanan kuruluşlar, projeleri ve halkla ilişkiler ajansları şöyle:

UNDP ÖZEL ÖDÜLÜ

ÜLKEM İÇİN PROJESİ
KOÇ HOLDING

TURKCELL GLOBAL BİLGİ ERZURUM ÇAĞRI MERKEZİ: EKONOMİK ETKİ DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI
TURKCELL

BÜYÜK ÖDÜL

“HAYATA ARTI” GENÇLİK PROGRAMI
COCA-COLA TÜRKİYE
CARETTA İLETİŞİM / YAŞAMA DAİR VAKIF

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

“81 İLDE 81 ORMAN”
TÜRKİYE İŞ BANKASI
MPR HALKLA İLİŞKİLER

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ VAKFI /ÖĞRETMENİN SINIRI YOK PROJESİ
GARANTİ BANKASI
A&B İLETİŞİM

“YENİ MEDYA SANATLARI GALERİSİ AÇIK EKRAN: ŞEKERBANK DİJİTAL İLETİŞİM GÜCÜYLE SANATI ANADOLU’YA AÇIYOR
ŞEKERBANK
KARAKAŞ YATIRIM İLİŞKİLERİ VE İLETİŞİM

MALATYA EĞİTİM BURSU PROJESİ
MALATYALI İŞADAMLARI DERNEĞİ (MİAD)

Devamı için tıklayınız.

11. Altın Pusula TÜHİD

Foto Galeri: