TÜHİD 3. Altın Pusula Yarışmasına Başvurular Tamamlandı

29 Aralık 2003 , Pazartesi

TÜHİD 3. Altın Pusula Yarışmasına Başvurular Tamamlandı

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ve yüksek sayıda başvurunun yapıldığı Altın Pusula yarışmasına, ulusal ve uluslararası şirketler, sivil toplum kuruluşları ve genç iletişimciler, toplam 49 projeyle katıldı. Sadece İletişim Fakültelerinde okuyan öğrencilerin başvurabildiği genç iletişimciler kategorisinde yarışanlar, “Çocuk Esirgeme Kurumu’nun gelirleri ve yaptığı çalışmalara gönüllü katılım nasıl artırılabilir” konulu projeler tasarladı.

Halkla İlişkiler sektöründeki hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve mesleki gelişimin desteklenmesi amacıyla düzenlenen Altın Pusula’nın jürisi; Fügen Toksü, Ceyda Aydede, Güngör Uras, İzzet Garih, Prof.Dr. Alaeddin Asna, Prof.Dr. Aydın Uğur, İbrahim Betil, Vahap Munyar, Pelin Özkan, Günseli Özen Ocakoğlu, Savaş Ünsal’dan oluşuyor.

Jüri üyeleri; sivil toplum kuruluşları, genç iletişimciler, kurum içi iletişim, pazarlama iletişimi, etkinlik yönetimi, e-iletişim, kurumsal sosyal sorumluluk gibi kategorilerdeki projeleri değerlendirecek. Değerlendirmelerde; sunuş tekniği, içerik, yaratıcılık, etik kodlara uygunluk, ölçümleme gibi kriterler göz önünde bulundurulacak. Başvuru süresinin tamamlandığı Altın Pusula yarışmasının ödül töreni, Şubat ayında gerçekleştirilecek.

TÜHİD 3. Altın Pusula