TÜHİD Eski Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özer Yelçe vefat etmiştir

16 Mayıs 2011 , Pazartesi

TÜHİD Eski Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özer Yelçe vefat etmiştir

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Eski Dönem Başkan Yardımcısı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi gazeteci Özer Yelçe, 14 Mayıs 2011 Cumartesi günü vefat etti.

Yelçe’nin cenazesi 16 Mayıs 2011 Pazartesi günü öğle namazından sonra Karacaahmet Şakirin Camii’nden alınarak Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Özer Yelçe 1945 yılında İstanbul’da doğdu. Kadıköy Maarif Koleji’ni ve Gazetecilik Enstitüsü’nü bitirdi. 1966 yılında Milliyet Gazetesi’nde mesleğe başladı. Hürriyet Gazetesi, NTV Radyosu’nda çalışan Yelçe BBC, WDR ve Amerika’nın sesi gibi birçok uluslararası basın yayın kuruluşunda Türkiye ve Ortadoğu muhabirliği yaptı. Yaşar Holding Başkanlık Basın Temsilciliği ve Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerinde de bulunan Yelçe l992 yılında Elit İletişim ‘i kurararak uluslararası tanıtım ve iletişim danışmanlığı yaptı.”Yaşanmamış Pazarlar”, “Güven Yılları”, “Hayal Mektupları”, “Sabancı Ailesi Soyağacı Kitabı” adlı kitapları ve çok sayıda çevirisi yayımlandı.2008-2010 yılları arasında Basın Konseyi Genel Sekreterliği görevinde bulundu.

Özer Yelçe