Yarışma Takvimi

1. Başvuru

Başvurular 7 Nisan 2024 Pazar gününe kadar başvuru ücretinin ödendiğini gösterir banka dekontu ile birlikte www.altinpusula.org sitesinden yapılır.

Başvuru formu TÜHİD’ e iletildikten sonra TÜHİD tarafından kurum ve/veya iletişim ajansına gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile başvuru sahipleri kendi panellerinde giriş yaparak proje dosyasını online olarak yükleyebilir ve başvuru formunu değiştirebilir.

Proje sahibi kurum ve/veya iletişim ajansı başvuru formunu 2 kez değiştirebilme hakkına sahiptir.

2. Proje Dosyası

Proje dosyasının en geç 28 Nisan 2024 Pazar gününe kadar online sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Proje dosyası TÜHİD tarafından kurum ve/veya iletişim ajansına iletilen kullanıcı adı ve şifresi ile kullanıcı panelinden online olarak yüklenmektedir.

Dosya yükleme paneline https://www.altinpusula.org/ajans/login.php sitesinden ulaşabilirsiniz.

Başvuruların geçerli olabilmesi için Dosya yükleme paneline, Proje dosyasının (sunum ve diğer dokümanlar) yüklenmesi gerekmektedir.

3) Başvuru ücreti:

İş dünyası, kamu, kurum ve kuruluşların başvuru yapacağı her proje ve kategori için başvuru ücreti 10.000 TL’dir. Başvuru ücretlerinde KDV alınmamaktadır.

Dernek tarafından dernek alındı makbuzu ya da fatura verilmemektedir. Dekontlar muhasebe kayıtları için kullanılabilmektedir.

Başvuru ücreti Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin Akbank Nişantaşı Şubesi 32930 numaralı hesabına (IBAN: TR070004600075888000032930) yatırılır.

Geri çekilen başvurularda, başvuru ücreti iade edilmez.

Not: Üniversitelerin ilgili bölümlerinde lisans ve yüksek lisans öğrenimi gören öğrencilerin yanı sıra üniversitelerin meslek yüksekokullarında “iletişim altı disiplinlerinde” eğitimi gören öğrencilerin katıldığı Genç İletişimciler Kategorisi’ne başvurular ücretsizdir.

3. Sonuçların Açıklanması

22. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ni detayları Mayıs ayı itibariyle başvuru yapanlar ve kamuoyu ile paylaşılır. 22. Altın Pusula Ödülünü kazananlar gerçekleştirilecek ödül töreninde, iş dünyası, iletişim camiası, medya ve kamuoyuna açıklanır.

22 ALTIN PUSULA YÖNETMELİĞİ

22. ALTIN PUSULA KURUM BAŞVURU FORMU

GENÇ İLETİŞİMCİLER YÖNETMELİĞİ

GENÇ İLETİŞİMCİLER BAŞVURU FORMU