6. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu

1 Mayıs 2007 , Salı

6. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu

Büyük Ödül Ericek Köyü Sürdürülebilir Kalkınma Projesi ile Metro’nun

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) bu yıl 6.’sını düzenlediği Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri, 30 Nisan’da Notre Dome de Sion’da yapılan törenle sahiplerini buldu. TÜHİD’in 35. yılını kutlamasıyla özel bir anlam kazanan bu yılın ödüllerinde, büyük ödül Ericek Köyü Sürdürülebilir Kalkınma Projesi ile Metro’nun oldu.

TÜHİD tarafından düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri, sektörümüzdeki hizmet kalitesininin yükseltilmesini ve mesleki gelişimin desteklenmesini amaçlıyor. Türkiye Halkla ilişkiler sektöründe ilk ve tek olma özelliğini taşıyan Altın Pusula ödülleri, onbir ayrı kategoride verildi.

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Fügen Toksü, 6.Altın Pusula Ödüllerini kutlarken çifte sevinç yaşadıklarını belirterek, “TÜHİD olarak 35.yılımızı kutlamanın sevinci yanında, 6.Altın Pusula’ya 116 projenin başvurmuş olması bizi çok mutlu etti. 1. Altın Pusula’ya sadece 9 proje ile başlamıştık ama görüyoruz ki, Altın Pusula’ya her yıl bir önceki seneden daha fazla katılım oluyor. Bu durum sektörümüzün giderek önem kazandağını gösteriyor ve gurur veriyor. 35. yılımızı da TÜHİD üyeleri ile birlikte kutlamaktan da ayrıca gururluyuz. “

Büyük Ödülü Metro kucaklarken, yarışmanın sonuclarına göre; Jüri Özel Ödülü Yükselen Gaziantep ile Sanko Okulları’na giderken, Kurum içi İletişim’deTurkcell Akademi ile Turkcell, Pazarlama İletişiminde LowCost Pegasus ile MPR’ye, Kriz Yönetiminde Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu ile G7 İletişim, Etkinlik Yönetiminde Formula 1 ile Petrol Ofisi ve Global Tanıtım, Kurumsal Sosyal Sorumlulukda, Çevrede Tema El Koyun ile Leo PR, Eğitimde Her Kızımız Bir Yıldız ile Mercedes Benz, Sağlıkda Mavi Bisiklet ile Roche ve Zarakol İletişim, Kültür Sanatda Alacahöyük ile Yüksel İnşaat, Diğer dalında ise Türkiyenin Tanıtımı ile DHL ve Stage İletişim ödül kazandılar.

E-İletişim kategorisinde BİMER Başbakanlık İletişim Merkezi, STK Kategorisinde İnovasyon Vadisi Gaziantep projesi ile Gaziantep Sanayi Odası, Kamu Kuruluşlarında Ankara Emniyet Müdürlüğü, Kategori Dışı Projelerde McDonalds, Genç İletişimciler kategorisinde ise, Ege Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakülteleri ödüle layık bulundular.

Halkla İlişkiler sektörüne yön veren TÜHİD Altın Pusula Yarışması’nın jürisi de ünlü isimlerden oluştu. Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel başkanlığındaki jüride, Ayça Dinçkök, Birgül Ak Karacahisarlı, Oğuz Satıcı, Turgut Yıldız, Doğan Satmış, Servet Yıldırım, Gila Benmayor, Melek Manisalı, Prof.Dr.Melda Cinman Şimşek ve Fügen Toksü yer aldılar.

6. Altın Pusula

Foto Galeri: